Dopasuj rozmiar czcionki

Maksymalnie Kulturalne pożegnanie lata.

Organizatorzy zadbali o atrakcyjność imprezy. Występem otwarcia będzie godzinny pokaz muzyczno-wizualny w budynku Ośrodka kultury "Strzelnica" wraz z wystawami artystycznymi. Wizję wizualnego obrazu przedstawi nam regionalny VJ z Wielenia – Michał Zydor. Muzykę do pokazu podkładać będzie artysta z Wrocławia – Slozo, który posiada lekkość łączenia gatunku IDM z pokrewnymi gatunkami muzyki elektronicznej takimi jak: Ambient, Downtempo, Dub, Modern Classical czy Breakore. Do oceny występu i prac wystawowych przewidziano darmową kawkę serwowaną przez firmę Stallas z Leszna, która specjalizuje się w m.in. kawowej tematyce. Dodatek ten pozwoli podczas obserwacji zaspokoić nie tylko zmysł wzroku, a również i smaku.
W części drugiej przeniesiemy się przed budynek Ośrodka Kultury „Strzelnica” do zabytkowego parku i tam uraczymy tanecznej strony brzmienia elektroniki. Na scenie „Open Air” wystąpi persona specjalna: Maq z Berlina. Poruszający się początkowo w brzmieniach minimalowych ewoluował nasiąkając brzmieniami Berlińskiego Techno oraz Amerykańskiego Detroit. Spod jego rąk będzie można usłyszeć zarówno klasyczne jak i najnowsze produkcje mające swoje korzenie w kolebce klubowej Europy jakim jest Berlin. W 2008 roku zagościł w Katowickim Spodku na evencie Mayday Polska.
Drugą ważna osobowością festiwalu jest Kill Blinton. Ten młody człowiek jest szeroko rozpoznawalny na poznańskiej scenie klubowej. Artysta, Organizator, założyciel agencji bookingowej Killout.net. Wyrafinowany dobór utworów rodem z elektro zapełnia parkiet i sprawia, iż ludzie potrafią godzinami bawić się w najlepszym.
Reszta artystów muzycznych pochodzi z rodzimych stron. Są nimi Ragi i duet Dual Shock, których można było już usłyszeć na poprzednich edycjach festiwalu. Z ich strony można spodziewać się brzmienia szeroko pojętego stylu house: acid-house, tech-house itp. Na scenie „Open Air” wizualizacje prezentować będzie dama z Poznania - Karolina Jacewicz.


Festiwal Muzyki Elektronicznej "Maksymalnie Kulturalnie", który po raz pierwszy odbył się w lipcu 2010 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę. Wydarzenie zostało docenione przez dziennikarzy mediów lokalnych, przyznając festiwalowi "Nagrodę Dziennikarza" w kategorii KULTURA 2010 na szczeblu powiatowym. Był to niewątpliwie kop mobilizujący dla organizatorów, którzy postanowili w kolejnych latach organizować festiwal w odrębnym terminie i miejscu w stosunku do pierwszej edycji, która wówczas odbyła się w ramach Dni Wielenia na Korcie Miejskim. W zeszłym roku, choć pogoda uczestników jak i organizatorów nie oszczędziła, impreza odbyła się na wysokim poziomie organizacyjnym i wszyscy wspaniale się bawili. Artyści z różnych okolic naszego kraju dali wspaniałe występy muzyczne, czego nie uraczymy w dzisiejszym świecie komercyjnych rozgłośni radiowych i telewizji. W tym roku zapowiada się jeszcze ciekawiej – wykraczamy po za granice naszego kraju. Miejmy nadzieję, że kultura przyciągnie nie tylko młodzież, a także i dorosłych.  

Gminny Dzień Dziecka 01.06.2019 r. godz. 15:00 Hala Sportowo-Widowiskowa w Wieleniu

 

Koncert Opreretki 18.06.2019

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"