Dopasuj rozmiar czcionki

Rodzinne Agro-Targi w Czarnkowie

 Agro Targi to nie tylko wystawa rolnicza. To wydarzenie przyciągające całe rodziny, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Wzorem poprzednich lat impreza będzie odbywała się w dwóch miejscach. Liczne grono wystawców i moc atrakcji zobaczymy zarówno na Placu Targowym, jak i na Placu Wolności w Czarnkowie. 

Plac Targowy, od samego rana, wypełniać będą: gwar wystawców sprzedających rośliny zielone oraz brzmienia maszyn rolniczych, zarówno tych nowoczesnych, jak i tych starszych. Tradycyjnie przeprowadzona zostanie zbiórka szklanych opakowań w ramach akcji „Drzewko za szkło”. Warto zabrać ze sobą kilka butelek a Stowarzyszenie „Bliżej Siebie i Natury” wymieni je na drzewko. Część placu wypełni prawdziwe recyklingowe miasteczko, w którym zaprezentowane zostaną finałowe prace – palmy i kukły powstałe w konkursie „Nie palmy! Segregujmy!”. Jak co roku nie zabraknie także pokazu zwierząt. W tym roku będziemy podziwiać najpiękniejsze cieliczki w powiecie. Agro-Targi to miejsce otwarte na najmłodszych. Maluchy mogą pojeździć kolejką czy skorzystać z atrakcyjnych dmuchańców. Idąc z Placu Targowego na Plac Wolności możemy spotkać wesoło przygrywającą kapelę podwórkową „Szczuny z Sulęcinka”, która umili nam spacery pomiędzy stoiskami, a także uświetni czas oficjalnego otwarcia wystawy na Placu Targowym.

Na Placu Wolności będzie równie ciekawie!

Scenę opanują lokalni artyści, wystąpi kapela „Szczuny z Sulęcinka”, a plac wypełnią piękne, unikatowe, ręcznie wykonane przedmioty. Tradycjnie Agro-Targom towarzyszyć będzie Wiosenny Kiermasz Produktu Lokalnego. Nie zabraknie wyjątkowych twórców i ich oryginalnych dzieł: witraży, biżuterii, aniołków z drewna, dekoracji decoupage, pudełek z filcu czy ręcznie szytych zabawek, ale także lokalnie wytwarzanej, naturalnej żywności. Dodatkową, a jednocześnie sprawdzoną atrakcją podczas Agro-Targów będą warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych. Zajęcia florystyczne, warsztaty tworzenia budek lęgowych, malowanie i rysowanie… Ciekawą atrakcją będą warsztaty dla miłośników pszczół i pszczelarstwa. Wzdłuż ryneczku zaprezentują się gminne stoiska promocyjne, a w Urzędzie Miasta komisja będzie smakować i oceniać dania biorące udział w konkursie na „Najsmaczniejszą potrawę regionalną”. Tego dnia będzie się działo! Odwiedź Agro-Targi, a spędzisz ciekawie, aktywnie i miło wiosenną niedzielę w Czarnkowie.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na stronie: www.czarnkowsko-trzcianecka-lgd.pl 

 
 
Udostępnienie informacji: Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania

Gminny Dzień Dziecka 01.06.2019 r. godz. 15:00 Hala Sportowo-Widowiskowa w Wieleniu

 

Koncert Opreretki 25.05.2019

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"