Dopasuj rozmiar czcionki

Tancereczka i Kominiarczyk

Spektakl odbędzie się 17 lipca 2012 r. o godzinie 17:00 w sali wiejskiej w Dębogórze.

----------------------------------------------------------------------

 

Tancereczka i kominiarczyk
wg baśni H. Ch. Andersena “Pasterka i kominiarczyk”
lalkowy spektakl dla dzieci z cyklu ABC Teatru Lalek


Reżyseria: Luba Zarembińska
Obsada: Luba Zarembińska
Teatr Stacja Szamocin


Teatrzyk Stacji Szamocin opowiada historię miłości tancereczki i kominiarczyka, napisaną przez króla magicznej baśni Hansa Christiana Andersena. Dwoje ludzieńków, by się spełnić, wyruszają w daleki świat. Są narażeni na przeróżne trudne próby, a nawet niebezpieczeństwa. 
A gdy już mogą być wolni i szczęśliwi, widzą przed sobą i ponad sobą ogromny świat. Świat, który jest “za duży” dla ich miłości i ich małych bijących serc. Wracają do domu, z którego uciekli, by chronić siebie i swą miłość. Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek ,które chowają się jedne w drugim i ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Lalki z parasolek – czy to możliwe ?

Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Lidii i Luby i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak jak w poprzednich spektaklach pojawią się piosenki śpiewane przez aktorki a capella i użyte zostaną pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie technika de coupache, które oczarowują i zaskakują.
„Tancereczka i kominiarczyk” jak w poprzednich miniaturach lalkowych Stacji Szamocin stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu. 

 

źródło: http://nowa.offdebicz.sopot.pl/index.php/laboratoria-teatralne/105

IX Bieg Papieski 02.05.2019 r. Ośrodek Kultury "Strzelnica".

 

II Turniej Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Burmistrza Wielenia Elżbiety Rybarczyk 01.05.

 

XXIII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej"Rozśpiewane Przedszkole" 16.05.2019 r.

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"