Dopasuj rozmiar czcionki

Tort WOŚP 2018

26 Finał WOŚP 2018 w Wieleniu
 
W dniu 14 stycznia 2018 r. w Wieleniu odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie po raz pierwszy zorganizowano na nowo wybudowanej
Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu. W roku 2018 graliśmy o wyrównanie szans
w leczeniu noworodków. Organizatorem tego wielkiego przedsięwzięcia jak co roku był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu, którego Dyrektor Alicja Adamczyk pełniła funkcję szefa sztabu Nr 000835.
Impreza rozpoczęła sie o godzinie 16.00 od uroczystego koncertu Orkiestry Dętej działającej przy M-GOK w Wieleniu pod dyrekcja Tomasza Wyrzykowskiego. Na terenie gminy od rana kwestowało 78 wolontaruiszy. Byli to uczniowie szkoł z terenu gminy Wieleń: Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Wieleniu oraz Zespołu Szkół w Wieleniu. Kwestowali także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polonii Amerykańskiej w Gulczu, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Miałach, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie Wielkim oraz Szkoły Podstaowej im. Powstańców Wlkp. w Rosku. Wielką pomoc podczas realizacji zadania okazały Wieleńskie Drużyny Harcerskie.
Podczas tegorocznego 26 Finału WOŚP działo sie bardzo wiele, mieszkańcy gminy Wieleń mogli podziwiać programy artystyczne przygotowane przez młodzieżowe zespoły artystyczne współpracujące z M-GOK w Wieleniu, co chwila odbywały sie emocjonujące licytacje gadżetów przekazanych do wieleńskiego sztabu z centrali w Warszawie oraz wiele wartościowych przedmiotów podarowanych przez mieszkańców. W tym roku widzowie wyjątkowo wysoko licytowali każdy kolejny przedmiot. Szczególne zainteresowanie wzbudził tort okolicznościowy w kształcie serca, którego ufundował i upiekł wieleński cukiernik Roman Grzegorzewski. Tort wywołał euforię wśród mieszkańców i na licytacji zostatał sprzedany za okrągłą kwotę 500 zł. Decyzją szczęśliwego nabywcy tort został pokrojony i obdarowano nim wszystkie dzieci.
Na estradzie występowały zespoły dziecięce i młodziezowe. Mieszkańcy Wielenia podziwiali piękny program taneczno-muzyczny w wykonaniu dzieci z Gminnego Przedszkola w Wieleniu przygotowany pod kierunkiem Bożeny Wisniewskiej i Moniki Stochaj. Interesujące widowisko przygotowała Akademia Baletowa "Księżniczek" pod kierunkiem pani Kingi Jahnz. Dzięcy zespół baletowy zaprezentował widzom pokaz sztuki baletowej. Następnie odbyła się promocja płyty pt. "Pokój ludziom dobrej woli",
w wykonaniu dzieci ze Studia Wokalnego działającego przy M-GOK w Wieleniu.
Kolejnym punktem programu był pokaz talentów w wykonaniu dziecięcych zespołów tanecznych działających w M-GOK w Wieleniu pod kierunkiem pani Anny Machmar. Podczas 26 Finału WOŚP z pięknym repertuarem wystąpiły "Perełki" i "Marionetki".
Dla mieszkańców przez cały czas była czynna klimatyczna kawiarenka, w której można było wypić kawę i zjeść pyszne ciasto upieczone przez panie z Klubu Seniora "W kwiecie wieku w Wieleniu". Dla najmłodszych uczestników czynna była "Strefa dziecka", pełną niespodzianek, zabaw konkursów dla dzieci, którą przygotowały Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieleniu z kierownikiem panią Lucyną Nawrot.
W drugiej części imprezy przenieslismy sie do Ośrodka Kultury "Strzelnica w Wieleniu na koncerty koncerty zespołów muzycznych "Marco Polo" oraz "Joer Squad".
Zakończeniem tradycyjnie odbyło "Światełko do nieba", niebo nad Wieleniem i mieszkancami rozświetlił widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Łączna kwota zebrana w roku 2018 wynosi 20 652,55 zł i wciąż trwa liczenie walut zagranicznych.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu składa serdeczne podziękowanie za pomoc w realizacji 26 Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieleniu, Wieleńskich Drużyn Harcerskich, Orkiestry Dętej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wieleniu, oraz sponsorów. 

WYDARZENIA