Dopasuj rozmiar czcionki

Udał się Piknik Rybny w Wieleniu

 Niedziela, od trzech lat zarezerwowana jest na „Regionalne rozmaitOŚCI” Piknik Rybny w Wieleniu. Nie inaczej było w tym roku. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rybackiego mógł zorganizować imprezę, która na stałe wpisała się na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń w Wielkopolsce. Piknik był częścią większego projektu o nazwie „Regionalne rozmaitOŚCI” Piknik Rybny w Wieleniu sprawdzoną metodą promocji obszaru należącego do Nadnoteckiej Grupy Rybackiej. Jego celem było wzmacnianie konkurencyjności i poprawa atrakcyjności terenów zależnych od rybactwa poprzez zintegrowaną promocję obszaru NGR. Parterami projektu byli: Nadnotecka Grupa Rybacka w Pile, Okręg Nadnotecki Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile, Urząd Miejski w Wieleniu i Wieleńskie Towarzystwo Wędkarskie. Patronat honorowy nad całością objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Burmistrz Wielenia. 

Udało się. Piknikowa niedziela rozpoczęła się, od porannych drużynowych zawodów wędkarskich na Noteci. Zwyciężyła w nich ekipa Wieleńskiego Towarzystwa Wędkarskiego. Motyw ryby towarzyszył podczas wydarzeń południowych. Te upłynęły pod znakiem rodzinnego wędkowania i rekreacji na akwenie „Marcinówka”. Odbyły się tam Rodzinne Zawody Wędkarskie i liczne konkurencje w ramach Wesołego Turnieju z Rybką. Po nich, Piknik Rybny przeniósł się na kort miejski. Tam, jak zwykle odbyły się imprezy wystawiennicze, na czele z Nadnoteckim Festiwalem Rybnym oraz Jarmakiem Wieleńśkim i Targami Kultury i Sztuki. Prezentowali się w nich członkowie Nadnoteckiej Grupy Rybackiej, producenci ryb: firma Eeltrans, IPM z Pestkownicy, dystrybutor zdrowej kawy z organiczną ganodermą oraz Wielkopolska Organizacja Turystyczna. 

W tym samym czasie odbywała się Młodzieżowa Strefa Animacji. W niej dzieci z rodzicami malowali makietę Wielenia za 20 lat. Uczestniczyli też, w licznych konkursach i animacjach. Po raz piąty odbył się Charytatywny Turniej Wiedzy o Regionie. W tym roku organizatorzy apelowali o wsparcie w postaci darowizn na leczenie i rehabilitację Michała. Tym samym odstąpiono od formuły wręczania symbolicznego czeku. Cały czas można wpłacać pieniądze na specjalne konto. Szczegóły znajdują się na stronie www.mgok-wielen.pl Nie zrezygnowano jednak z wyłonienia zwycięzcy quizu z pytaniami. Najlepiej odpowiadał na nie, Krystian Matusz i dzięki wygranej przez rok będzie mógł się poszczycić tytułem „Wieleniaka z głową”. 

Dużo śmiechu było podczas występu parodysty, kabareciarza Stana Tutaja. Po nim rozstrzygnięto plebiscyt na „Największą Rybę”. Głosami publiczności zwyciężył w nim Marek Pietras. Po nim zaśpiewał Jakub Herfort. Dla wokalisty z Budzynia była to nagroda za zwycięstwo w tegorocznej edycji „Talent”. Największą publika pojawił się na koncercie Kasi Kowalskiej z zespołem. Wokalista swoim głosem i wrażliwością muzyczną porwała publikę. Według wyliczeń organizatora przez wszystkie wydarzenia Piknikowe przewinęło się około 5 tys. ludzi.

Marcin Kryger

Koordynator projektu

 

IX Bieg Papieski 02.05.2019 r. Ośrodek Kultury "Strzelnica".

 

II Turniej Piłki Nożnej Drużyn Niezrzeszonych o Puchar Burmistrza Wielenia Elżbiety Rybarczyk 01.05.

 

XXIII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej"Rozśpiewane Przedszkole" 16.05.2019 r.

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"