Dopasuj rozmiar czcionki

Wieleń czeka na Święta

Już 16 grudnia w Wieleniu (tj. niedziela, godz. 11.00 – 14.00) na ulicy Kasprzaka przed kościołem parafialnym pw. Wniebowzięcia MB i św. Michała odbędzie się „II Nadnotecki Jarmark Bożonarodzeniowy”. To wspaniały sposób na spędzenie niedzieli z rodziną, przyjaciółmi oraz udane rozpoczęcie okresu świątecznego. W jarmarku wezmą udział artyści i rzemieślnicy, którzy na swoich stoiskach zaprezentują m. in. ozdoby choinkowe, wyroby z drewna, biżuterię, świąteczne smakołyki itp. Słowem, drobne upominki idealnie nadające się na prezent pod choinkę. Nastój bożonarodzeniowy jeszcze bardziej przywołają występy uzdolnionych młodych artystów z gminy Wieleń. Te same osoby obecnie rozpoczęły w Nadnoteckim Studio Nagrań nagrywanie płyty pt. „Wieleńskie kolędowanie”. Usłyszymy na niej kolędy, pastorałki i świąteczne pieśni. Jest to kontynuacja trzech ostatnich edycji, które wydawał Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu przy wsparciu finansowym przedsiębiorców. Płyta będzie utrzymana w ciepłym, świątecznym nastroju. Nie zabraknie na niej życzeń świąteczno-noworocznych, pochodzących od podmiotów i instytucji z naszego terenu. Wydawnictwo będzie można kupić podczas II Nadnoteckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
To nie jedyne atrakcje przewidziane na niedzielne popołudnie. Najmłodsi będą mogli otrzymać słodycze w ramach akcji „Mikołaje rozdają słodkości”, która od kilkunastu lat była organizowana 6 grudnia na ulicach Wielenia. Tym razem Mikołaje pojawią się podczas Jarmarku. Na koniec odbędzie się spektakl uliczny Teatru Szczudlarzy „Z głową w chmurach” z Poznaniu pt. „Rudolf czerwony nosek”.
Wszystkich artystów, rękodzielników, ale także przedsiębiorców (pragnących zamieścić swoje życzenia na płycie) zainteresowanych przyłączeniem się do projektu „Czekając na święta” prosimy o kontakt pod numerem telefonu 67 256 16 60 lub mailowy: mgok-strzelnica@wp.pl. Warto dodać, że miejsce wystawiennicze jest bezpłatne, ale każdy wystawca zobowiązany jest zapewnić sobie sprzęt niezbędny do zaprezentowania swoich wyrobów (tj. namiot, stół). Na zgłoszenia czekamy do 13 grudnia. Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.mgok-wielen.pl.
Marcin Kryger
   

Gminny Dzień Dziecka 01.06.2019 r. godz. 15:00 Hala Sportowo-Widowiskowa w Wieleniu

 

Koncert Opreretki 25.05.2019

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"