Dopasuj rozmiar czcionki

Wieleń czeka na talenty wokalne z wielkopolski!

Organizatorem przeglądu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu. X Regionalny Przegląd Umiejętności Wokalnych „Talent 2012” to konkurs skierowany do solistów i zespołów wokalnych wykonujących szeroko rozumianą muzykę rozrywkową. W obu kategoriach przewidziane są dwie pod kategorie wiekowe tj., 13 - 18 lat i 19 – 25 lat. Warto pamiętać, że zespół wokalny może składać się z maksymalnie czterech osób. Jak co roku, przegląd podzielony będzie na dwie części, czyli eliminacje i koncert finałowy. Wzorem ostatnich kilku lat, obydwie odbędą się tego samego dnia.
Poranne eliminacje wyłonią uczestników, którzy wystąpią popołudniu w koncercie finałowym. Ich formuła ma zminimalizować stres uczestników. Aby nie było wątpliwości, jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji zostanie podana uczestnikom informacja o puli wolnych miejsc uprawniających do występu w finale. Będzie ona zależna od liczby zgłoszeń do przeglądu. Żeby znaleźć się w stawce wybranych do drugiego etapu, należy przede wszystkim dobrze zaśpiewać, uzyskać uznanie jury – i mieć trochę szczęścia! Podczas tegorocznego przeglądu przewodniczącym jury będzie Andrzej Rybiński – wybitny polski wokalista, kompozytor. Oprócz niego w jury zasiądą: Krzysztof Marszewski – muzyk i Andrzej Ciborski – prezenter radiowy, kompozytor. Przebieg eliminacji będzie wzorowany na programach telewizyjnych typu „talent show”. Oznacza to, że po każdym występie solisty, czy zespołu, jury będzie mogło wygłosić swoją opinie, zadać pytania oraz poprosić o wykonanie drugiego utworu. Po przesłuchaniach eliminacyjnych jury wręczy „tęczowe karty” uprawniające do występu w koncercie finałowym. To nie jedyna możliwość zakwalifikowania się do ścisłego finału. Otóż organizator przeglądu będzie dysponował dwiema „kartami szczęścia”, które wręczy osobą, które nie znalazły się na liście jury.
Koncert finałowy odbędzie się w parku przed O. K. „Strzelnica”. Oprócz nagród rzeczowych i finansowych, dodatkową atrakcją dla zwycięzców będzie możliwość występu na jednej z imprez plenerowych organizowanych tego lata przez M-GOK w Wieleniu.
Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać kartę zgłoszenia do 27 kwietnia. Jest ona dostępna na stronie www.mgok-wielen.pl. Na stronie znajdziecie również regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje. – „Talent” jest okazją na sprawdzenie swoich możliwości wokalnych na tle wokalistów z całej wielkopolski. Każdego roku zabiegamy o to, aby w składzie jury znaleźli się znani piosenkarze, kompozytorzy czy dziennikarze muzyczni. Dzięki ich fachowej opinii młodzi ludzie mogą dowiedzieć się, na jakim etapie swojej muzycznej kariery znajdują się. Zachęcamy wszystkich, którzy czerpią radość ze śpiewania i muzyki, aby wysłali swoje zgłoszenie. Zapraszamy 5 maja do Wielenia! – mówi Alicja Adamczyk, dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Wieleniu.
Marcin Kryger


 

Gminny Dzień Dziecka 01.06.2019 r. godz. 15:00 Hala Sportowo-Widowiskowa w Wieleniu

 

Koncert Opreretki 25.05.2019

 

Gminny Konkurs Plastyczny "NOTECKI SKRZAT"