Dopasuj rozmiar czcionki

Wystawa pasteli Krzysztofa Szpakowskiego

Dolina Noteci oczami Krzysztofa Szpakowskiego

Wiemy nie od dziś, że dobra sztuka nie musi równać się jedynie wielkim, znanym artystom. Wieleniacy mieli okazję przekonać się o tym podczas uroczystego otwarcia wystawy prac Krzysztofa Szpakowskiego.

 21 maja 2011 roku na wystawę wybrali się nie tylko ciekawi sztuki, ale także znajomi samego artysty. Znajomi sprzed lat, ponieważ Krzysztof Szpakowski to rodowity Wieleniak, od dawna mieszkający jednak w Poznaniu. Jego rówieśnicy pamiętają go dobrze jako działacza Klubu Młodzieżowego, świetnego artystę i animatora kultury, ale także zgrywusa o wielkim sercu. 

Wystawa zatytułowana „Klimaty nadnoteckie” obejmuje serię obrazów nawiązujących, jak mówi sam tytuł, do przyrody Doliny Noteci. Wszystkie prace to pastel na kartonie, głównie w monochromatach, ale miłośnicy żywych barw także znajdą coś dla siebie. Sam artysta przyznaje, że pejzaże nie przedstawiają żadnego konkretnego miejsca. Są skrawkami jego wspomnień o Wieleniu i okolicach, które stale przenosi na karton. Trzeba przyznać, że zestaw prac, jakie wybrał do prezentacji pan Krzysztof, jest urzekający. Kolory płynnie się ze sobą łączą, przenikają siebie nawzajem, oddając w pełni nadnoteckie krajobrazy. Dużo w tych pastelach światła odbijającego się w wodzie: rzece, bagnach, moczarach, kałużach, ale także przenikającego roślinność i wiejskie zabudowania.

 Martyna Drab 

Zapraszamy w każdy poniedziałek na Halę Sportowo-Widowiskową w Wieleniu godz. 15:30 - 16:30

 

Zapraszamy w każdy poniedziałek na Halę Sportowo-Widowiskową w Wieleniu godz. 16:30 - 17:30

 

Zapraszamy w każdy poniedziałek na Salę Herbową O.K. "Strzelnica" w Wieleniu, godz. 20:00 - 21:00

 

Zapraszamy w każdy poniedziałek na Salę Herbową O.K. "Strzelnica" w Wieleniu, godz. 21:00 - 22:00